20 Kasım 2015 Cuma

EŞLEŞTİRME

Çocukların renkleri öğrenme aşamasında ve öğrendikten sonra en çok yapılan aktivitedir renk eşleştirmeler. Bizim bu etkinliğimizde ona yönelik.
Bu etkinliği daha küçükken yapıyorduk ama dün akşam oğlum istedi ve yeniden yaptık.

Malzemeler:
Renkli ponpon
Renkli külah resimleri çizilmiş ( ya da çıktı alınmış) kağıtlar
Su şişesi kapakları
Kapaklara yapıştırmak için 1 den 10 a kadar sayılar ve yapıştırıcı.


Mantık çok basit her külahın üzerine bir sayı koyup, o sayı kadar külah ile aynı renkte ponpon yerleştirerek dondurma külahı yapmak.


Bu etkinlik hem renkleri öğrenmede, hem sayıların kavranmasında, hem de aktarma yapmak adına faydalı ve eğlenceli.Hatta oğlum artık renk ve sayıların İngilizcelerini de öğrendiği için biz dün akşam ki oyunumuzu, Türkçe – İngilizce olarak oynadık. Tabi yine çok eğlendik. Sonra ponponları atma, hamur gibi yoğurma vs. etkinlik devamı oyunlarda eğlencenin cabası J


NOT: Külahları elle çizip boyayabilirsiniz, ben bu etkinliği yapmayı düşündüğümde bilgisayardan çıktı almıştım. Sayıları da külahların üstüne yazabilirsiniz, fakat sayıları kapaklarla yerleştirmek, sayıları değiştirme şansı olduğu için bana daha kullanışlı geldi. Bir de bu sayı kapaklarını değişik aktivitelerde de kullanıyoruz.Ama etkinliği nasıl yapacağınız sadece sizin hayal gücünüze kalmış.. İyi eğlenceler.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...